تازه های آریا خودرو سیمای سبز

Lastest News

تفاوت بین اتومبیل های بنزینی و اتومبیل های الکتریکی چیست؟

همانطور که از نام آن ها مشخص است، اتومبیل های بنزینیو اتومبیل های برقی از منابع انرژی مختلف برای به حرکت در آوردن ماشین استفاده می کنند.

اتومبیل های بنزینی دارای یک موتور احتراق داخلی هستند که سوخت را در داخل موتور می سوزاند و انرژی ایجاد می کند.

در اتومبیل های برقی، یک بسته باتری وجود دارد که از طریق یک کنترل کننده برای یک موتور الکتریکی برق فراهم می کند و تعیین می کند ماشین چه مقدار انرژی در هر لحظه نیاز دارد.این موتور الکتریکی گیربکس را می چرخاند و گیربکس چرخ ها را می چرخاند.

هر کدام از ماشین ها مزایا و معایبی دارند که در این مقاله وب سایت تفاوت ها به آن میپردازد با ما همراه باشید.

به عنوان مثال ، یک خودروی بنزینی می تواند در هر زمان که اراده کند در یکی از ایستگاه های سوخت ، سوخت گیری کند.در عوض در خودرو های الکتریکی باتری ها باید به طور منظم چندین ساعت شارژ شوند تا انرژی لازم را داشته باشند.

در عین حال ، تولید آلاینده ها در خودرو های الکتریکی صفر در نظر گرفته می شود زیرا که این خودرو ها هیچ آلاینده ای تولید نمی کنند ، اما در ماشین های بنزینی با سوختن سوخت در موتور احتراق ، گازهای گلخانه ای ناسالم به وجود می آید.

خودرو های بنزینی:

ماشین های بنزینی دارای یک موتور احتراق داخلی هستند و آن سوخت را می سوزاند.

افزایش نیروی حاصل از روند احتراق منجر به حرکت چرخ ها ، و به همین ترتیب منجر به حرکت ماشین می شود.

با این حال، این اتومبیل های بنزینی بسیار ناکارآمد هستند و به علت ماهیت طراحی موتور احتراق ۶۰٪ از انرژی خود را اتلاف می کنند.

اتومبیل های بنزینی دی اکسید کربن را به عنوان ناسالم ترین آلاینده تولید می کنند. در همین حال، افرادی که از اتومبیل های بنزینی استفاده می کنند برخی از مشکلات مشترک از جمله اختلاط سوخت بد، مشکلات جرقه و غیره را پیش رو دارند.

ممکن است ناخالصی هایی نیز در سوخت وجود داشته باشد که باعث ایجاد برخی از مشکلات در موتور شود.

با این حال، خودروهای بنزینی پادشاهان جاده ها باقی می مانند.

بنزین چگالی انرژی نسبتا بالاتری نسبت به باتری دارد.

بنابراین، خودروهای بنزینی توانایی به دست آوردن سرعت بالاتر پس از یک توقف کامل در چند ثانیه را دارند.

 

خودرو های الکتریکی:

اتومبیل های الکتریکی آخرین فن آوری در صنعت خودرو تا به امروز هستند. همانطور که مردم اشتیاق یک وسیله نقلیه سازگار با محیط زیست را داشتند، خودرو های الکتریکی به عنوان یک راه حل ایده آل برای آنان پا به عرصه گذاشت.

از آنجایی که هیچ آلاینده ای توسط این ماشین ها به وجود نمی آید ، اتومبیل های برقی به عنوان یک ماشین سازگار با محیط زیست برچسب زده شده اند.

تکنولوژی اصلی مورد استفاده در اتومبیل ها، برقی است که آنها را به یک باتری متصل کرده و تولید انرژی (برق) به رانندگی با یک موتور الکتریکی منجر می شود.

موتور الکتریکی به گیربکس متصل و چرخ ها را به حرکت در می آورد.

به طور معمول یک ماشین الکتریکی پس از ۱۰۰ مایل رانندگی نیاز به شارژ مجدد دارد و این یک نقطه ضعف برای این خودرو ها محسوب می شود.

علاوه بر این، ایستگاه های شارژ باتری مانند ایستگاه های سوخت در همه جا وجود ندارد ، بنابراین قبل از اینکه شما به رانندگی بروید، مجبور به شارژ باتری هستید و این کار به طور معمول ۷ ساعت از طریق خروجی ۲۳۰ ولت زمان می برد.

اتومبیل های الکتریکی به طور معمول وزن کمتری از اتومبیل های بنزینی دارند.

از آنجایی که این خودرو ها دارای یک موتور کوچک هستند، گشتاور یک ماشین الکتریکی کاهش می یابد، بنابراین به زمان بیشتری برای رسیدن به حداکثر سرعت نیاز دارد. نیسان لیف یک مثال بسیار خوب برای یک ماشینی است که با استفاده از این فن آوری به طور کامل الکتریکی کار می کند .

پس بطور خلاصه:
– اتومبیل های الکتریکی گران تر از اتومبیل های بنزین سوز هستند.
– اتومبیل های الکتریکی با استفاده از بسته باتری به عنوان منبع قدرت و اتومبیل های بنزینی قدرت خود را از بنزین به دست می آورند.
– اتومبیل های الکتریکی یک موتور کوچک تر در مقایسه با موتور بنزینی دارند.
–  اتومبیل های بنزین سوز قوی تر از اتومبیل های الکتریکی می باشند.
–  اتومبیل های الکتریکی بیشتر از اتومبیل های بنزینی با محیط زیست سازگار هستند زیرا هیچ آلاینده ای منتشر نمی کنند در حالی که اتومبیل های بنزینی برخی از گازهای گلخانه ای ناسالم را تولید می کنند.
–  اتومبیل های الکتریکی کارآمد تر از اتومبیل های بنزین سوز هستند.

 

نکته :

– هر مایل بر ساعت معادل ۱٫۶ کیلومتر بر ساعت است » ۱Mile/Hour = 1.6Kilometer/Hour
– هر متر بر ثانیه معادل ۳٫۶ کیلومتر بر ساعت است » ۱Meter/Second = 3.6Kilometer/Hour
یک مثال: وقتی گفته می شود اتومبیلی با سرعت ۱۰۰ مایل بر ساعت در حرکت است سرعت آن معادل ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *